== Tavşanlı BOZBELEN köyü 
  • arama
  • üyeler
  • Tavşanlı Menü
BOZBELEN bozbelen Menüsü

Tavşanlı BOZBELEN

HİZMETLERİMİZ

Tavşanlı Bozbelen köyü,miladi 1487 yılından bu yana Osmanlı salnamelerinde olan halen Uludağın karşısında günün 365 günü uludağın karını ve baharını gözleyen,eskilerden inagöl'e ve sonraları Domaniç'e bağlı, bu günlerde ise Tavşanlıya bağlı bir köydür. 
Köy bir kaç aileden meydana gelmiştir, ancak kurucu ailelerden Kapucuoğlları ve Evlatoğulları vardır, bunun haricinde irandan göçen ve başka yerlerden gelen birkaç aile vardır. 
Köyün geliri; tarım, işçilikdir.Köy1980 yılında 901 nüfusa sahipken 2006 yılında kalan nüfus 378 dir.Köyün sahipleri, bursa, inegöl, Tavşanlı, Kütahya gibi beldeleri göçmüş olduklarından köyde nufus oldukça azalmıştır. 
Köyde kalanlar ise şehirde iş tutamamış veya nostalji için köye zaman zaman gelip giderlerdir.Köyün büyük oranda toprakları GLı işletmesi tarafından istimlak edildiği için yeteri kadar tarım arazisi kalmamıştır.

bozbelen
Bozbelen Köyü resmi web sitesidir.Bozbelen köyü ile ilgili tüm haber makale yorumlara bizden ulaşabilirsiniz.Sitemizi Beğendiyseniz lütfen paylaşın.
Tavşanlı Bozbelen köyü arası 24 km dir.29 Dk sürmektedir.


Etiketler:Bozbelen,bozbelen köyü,tavşanlı bozbelen,tavşanlı bozbelen köyü,bozbelen köy,bozbelen köylüler,bozbelen spor,bozbelen köyü haberleri,bozbelen köyü haber,bozbelen köyü dernek

Bozbelen Köyü Muhtarı Telefonu
Mustafa Gökçe
ış Tel:0274 625 40 01  Gsm:0546 692 41 67

BOZBELEN blok1
Bozbelen Spor Kulübü

BOZBELEN blok2
Bozbelen Köyü Suya kavuştuğu gün

BOZBELEN blok3
Bozbelen Köyü Yol yapım çalışması olduğu yıl

BOZBELEN

Firma Kategori:

Tavşanlı


facebook paylaş
twitter paylaş